Nagroda Literacka

Działania związane z 25. Ogólnopolską Nagrodą Literacką przebiegać będą pod hasłem „Kanon naprzód”. To nawiązanie do kanonu książek nagrodzonych w ciągu 25. lat istnienia Nagrody, do słowa „kanon”, jako reguły, czyli tworzenia dobrych reguł czytania i pracy z książkami. „Kanon naprzód” odwołuje się także do marynarskiego zawołania „cała naprzód” oznaczającego, że wszystkie maszyny na statku mają pracować z pełną siłą. Dla nas, jako organizatorów Nagrody, oznacza ono, iż nie możemy ustać w wysiłkach, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, aby zachęcić ich do przeczytania (kanonicznych już) książek nagrodzonych w Nagrodzie oraz zachęcenie do udziału w działach przygotowanych w ramach Nagrody.

W ramach projektu 25. ONL przewidziano wiele różnorodnych działań. Między innymi wyłonienie najlepszych polskich publikacja dla dzieci poprzez przyznanie nagrody głównej, wyróżnień oraz Nagrody Czytelników, przygotowanie szeregu spotkań autorskich (z pisarzami i ilustratorami) oraz audycji o literaturze dla dzieci w Radio Oświęcim, webinariów (czyli wykładów internetowych) z badaczami i znawcami literatury dla dzieci oraz gry mobilne/terenowe.

Wielkim finałem będzie trzydniowe Święto Książki Dziecięcej
(zaplanowane na 17, 18 i 19 października br.).

Serdecznie zapraszamy do udziału w licznych działaniach zawiązanych z 25. Ogólnopolską Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Szczegóły na stronie MBP, na naszym blogu oraz na Facebooku.

Informacje o bieżącej edycji znajdują się w zakładce 25. Ogólnopolska Nagroda Literacka (Koziołek 2016).

Regulamin i formularz zgłoszeń znajdują się TUTAJ.

Informacje o historii Nagrody, jej idei oraz Jury znajdują się TUTAJ.

Informacje o laureatach wszystkich edycji Nagrody znajdują się TUTAJ.

Informacje archiwalne oraz relacje z poprzednich edycji znajdują się TUTAJ.

Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami organizowanymi w ramach Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego dodaj swój adres do naszej listy mailingowej (informacja o tym jak to zrobić znajdziesz TUTAJ) polub nas także na Facebooku (profil Centrum Literatury Dziecięcej na Facebooku znajdziesz klikając TUTAJ).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s