Wakacyjna recenzja – Przemysław Wechterowicz „Królewna z wieży”

Czas na kolejną wakacyjną recenzję Marii Kulik. Zapraszamy do czytania! I jak zawsze przypominamy o książkach nominowanych w 24. Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (informacje TUTAJ) oraz do głosowania w Nagrodzie Czytelników (więcej szczegółów TUTAJ). A tymczasem kilka słów o „Królewnie z wieży” Przemysława Wechterowicza i Bartosza Minkiewicza.

To już druga opowieść tej spółki autorsko – ilustratorskiej (pierwsza, „Wilk, pies i owce”, była nominowana w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2013). Arcyzabawna opowieść typu „bajki alternatywnej” ; utrzymana w konwencji komiksu, pełna zabawnych zwrotów akcji i humorystycznych kolokwializmów zachwyci zarówno dorosłych, jak i starsze dzieci. Mnie osobiście najbardziej ubawił herold z mikrofonem w ręku, ale sam pomysł, że rękę królewny zdobędzie kandydat, odporny na jej chichot, jest po prostu znakomity.

Dodatkowym atutem książki jest propozycja gry fabularnej dla całej rodziny, gdzie wg załączonego schematu (Pewnego razu…. I gdy tak stali……królewna wychyliła się i ….) tworzymy opowieść. Idealna, twórcza rozrywka dla deszczowe dni i nie tylko.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s