Wakacyjne recenzje – Nika Jaworowska-Duchlińska „Z duchem (do) teatru”

Nieustannie zachęcamy Was do czytania. Przypominamy o książkach nominowanych do 24. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (więcej informacji TUTAJ) oraz zapraszamy do głosowania w Nagrodzie Czytelników (informacje TUTAJ). Tymczasem zapraszamy na kolejną wakacyjną recenzję Marii Kulik.

Niewiele mamy takich książek w zasobach bibliotecznych, a i rynek księgarski jest ubogi w publikacje, opowiadających o teatrze, a przeznaczonych dla młodszych czytelników. Tę lukę wypełnia nam właśnie najnowsza książka Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej, osoby wszechstronnie wykształconej artystycznie, prawdziwego człowieka teatru. Artystka od wielu lat projektuje scenografie, uczestniczy w wielu wystawach malarskich, indywidualnych i zbiorowych. Jej ilustracje są niepowtarzalne i rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Już wcześniej zwróciła na siebie uwagę jurorów konkursu „Książka Roku” organizowanego przez Polska Sekcję IBBY. Zarówno „Uciekinierzy”, jak i „Wielki powrót” doczekały się nominacji w tym konkursie, a także w plebiscycie BESTsellerek, nagrodzie targów wrocławskich.

Tym razem autorka wprowadza czytelników w tajemnice teatru, wyjaśniając podstawowe pojęcia i tłumacząc liczne przesądy, jakie towarzyszą temu miejscu i zawodowi aktora.

Warto nie tylko przeczytać, ale też mieć tę książkę w domowej biblioteczce i wracać do niej przed każdą kolejną wizytą w teatrze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s