Biblioteka w pudełku

„Biblioteka w pudełku” to akcja, która polega na udostępnieniu (bezpłatnym) podręcznych biblioteczek (dosłownie książek schowanych w pudełku) uczniom z klas 1-3 szkół podstawowych. Dzięki oddaniu książek we władanie dzieci, mali odbiorcy będę mieli okazję przeczytać specjalnie wybrane książki współczesnych polskich autorów dostosowane do wieku młodych czytelników, poznać uproszczone zasady działania bibliotek, nauczyć się odpowiedzialności i sumienności w dbaniu o powierzone im mienie (książki), a także zaangażować się w jedyną swoim rodzaju akcję promującą czytelnictwo.

plakat

„Biblioteka w pudełku” to akacji inspirowana podobnymi działaniami podejmowanymi w szkołach i biblioteka na całym świecie. Zapraszając do udziału w tej akcji zapraszamy dzieci do aktywnego czytania, angażowania się w promocję czytelnictwa oraz rozwijanie takich cech jak: odpowiedzialność, sumienność i staranność w wykonywaniu obowiązków. Jednak przede wszystkim oferujemy im odkrycie wspaniałej przyjemności, jaką jest czytanie.

Aby wziąć udział w akcji należy zapoznać się z jej regulaminem (regulamin dostępny  Regulamin), spisami książek wchodzących w skład poszczególnych zestawów (TUTAJ) oraz kartą udostępnienia zestawu (TUTAJ) a następnie skontaktować z Centrum Literatury Dziecięcej osobiście (Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, ul. Nojego 2b), telefonicznie (tel. 33 847 98 08) lub za pośrednictwem poczty e-mail (cld@mbp-oswiecim.pl) w celu ustalenia szczegółów udostępnienia zestawu „Biblioteki w pudełku”. Po akcji nauczyciele koordynujący „Bibliotekę w pudełku” w swoich klasach będą proszeni o przedstawieniu wniosków (wzór przedstawienia wniosków TUTAJ).

Zapraszamy do udziału w akcji!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s