Nagroda Czytelników 2016

img-9

Po raz pierwszy w tym roku w ramach Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego przyznana została Nagroda Czytelników.

Wypływ na ostateczny werdykt miały głosy uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Oświęcimiu, głosy oddane przez czytelników w głosowaniu internetowym oraz w głosowaniu na specjalnie do tego przygotowanej tablicy w Bibliotece Młodych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu.

W głosowaniu czytelników trzecie miejsce zajęła książka Agnieszki Budzicz-Marchlewskiej „Dwie siostry i wiedźma” wydana prze wydawnictwo Skrzat.

Drugie miejsce zajęła książka Ireny Landau „Ostatnie piętro” wydana przez wydawnictwo Literatura.

A pierwsze miejsce w pierwszej Nagrodzie Czytelników 23. Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego zdobył Marcin Prokop za książkę „Longin. Tu byłem” wydaną przez wydawnictwo Znak.

Młodzi czytelnicy  podkreślali, że ta „podróżnicza” książką przypadła im do gustu, gdyż razem z głównym bohaterem wybrali się na wakacje. Temat ten jest zawsze przyjemny i bliski dzieciom, dlatego chętnie przeżywały z Longinem niezwykłe przygody na Mazurach i w Paryżu. Atrakcyjne dla czytających było również to, że bohater, mimo braku komputera i telefonu komórkowego, doskonale się bawił i każdy dzień był dla niego niezwykła przygodą.

Niestety Marcin Prokop nie mógł osobiście odebrać statuetki Koziołka Matołka (co mamy nadzieję uczni w najbliższym czasie), ale przesłał film z podziękowaniami.

Aby obejrzeć film, kliknij w zdjęcie lub TUTAJ.

prokop_zdjecie-do-filmu

W imieniu młodych czytelników werdykt Nagrody czytelników odczytali Julia Bagier i Konrada Kwaczała ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Oświęcimiu.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja literatury i czytelnictwa, Priorytet: Promocja czytelnictwa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s