Polubić Innych – webinarium

webinarium_listopad_male

W przyszły poniedziałek – 30 października o godzinie 18:00 – zapraszamy na ostatnie z cyklu koziołkowe webinarium.

Tym razem naszym ekspertem będzie dr Małgorzata Chrobak z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a przyglądać będziemy się książce Anny Onichimowskiej Dobry potwór nie jest zły, która zwyciężyła w czwartej edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego (w 1997 roku). Porozmawiamy o tym, w jaki sposób włączyć czytanie tego tekstu do zajęć o szacunku i odmienności, ale również o tym, na jakich poziomach dziecko jest w stanie czytać taki tekst i co z tego wynika.

Dr Małgorzata Chrobak – jest adiunktem w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz kierownikiem Katedry Literatury Polskiej XX wieku i sekretarzem naukowym Redakcji „Studia Historicolitteraria”. Jej zainteresowania naukowe to polska i obca proza XX i XXI wieku dla młodego czytelnika; realizm, realizm magiczny i fantastyka w literaturze polskiej, antropologie dziecka i dzieciństwa oraz wątki inicjacyjne w prozie XX i XXI w. Opublikowała i redagowała m.in. Realizm magiczny w polskiej literaturze dla dzieci i młodzieży, Mityczny Kraków. Motywy, wątki, obrazy w utworach dla dzieci i młodzieży, Noosfera literacka. Problemy wychowania i terapii poprzez literaturę dla dzieci oraz wiele artykułów naukowych. Jest członkiem jury Ogólnopolskiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz członkiem Rady Programowej Centrum Literatury Dziecięcej przy MBP Oświęcim.

Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy kliknąć w link: https://galeriaksiazki-frsi.clickwebinar.com/koziolek2015 oraz podać swoje imię i adres mailowy.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Poniżej jak zwykle instrukcja, proponujemy również „przypominajkę” w formie wydarzenia na facebooku  – zachęcamy do dołączania.

webinarium_info-tech

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s