Nagranie z webinarium o mapowaniu

Z ogromną przyjemnością dzielimy się kolejnym nagraniem webianrium, które tym razem dotyczyło metody mapowania w pracy z książkami – nie tylko.


Oprócz zapoznania się z samym filmem, zachęcamy również do pobrania i skorzystania z udostępnionych linków i materiałów:

Prezentacja z webinarium

Konspekt zajęć dla dzieci łączących lekturę i mapowanie

Karteczki do wydruku na kolorowym papierze (i przyklejania na mapę)

Mapowanie w diagnozie lokalnej

Pomysły do zrobienia – Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę

Narzędzia cyfrowe do mapowania: tworzenie audioprzewodników, edytor map oraz tworzenie „mapowych” opowieści (działa również w przeglądarce na smartfonie – sprawdzone!).

Uczestnicząca w webinarium Agnieszka Bilska podzieliła się jeszcze kilkoma mobilnymi narzędziami, które można wykorzystać w mapowaniu: ActionBound, Aris oraz tablica w portalu Pinterest ze zbiorem aplikacji do mapowania.

Dziękujemy również wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu na żywo i podzielili się  swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z mapowaniem (na przykład tym lub pomysłem na połączenie mapowania z grą terenową) -wymiana to niewątpliwie największa wartość tych spotkań.

Na kolejne webinaria zapraszamy po wakacjach – we wrześniu naszym gościem i ekspertem będzie Jerzy Kumiega z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Szczegóły już wkrótce!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s